Kontakt tel:+48 792 202 456 tel:(71) 78 64 711 mimari@mimari.pl
Czym jest IPL?

Oferta naszej hurtowni MIMARI jest ciągle udoskonalana. Znajdujemy idealne rozwiązania dla gabinetów kosmetycznych, które dopiero się otwierają i chcieliby mieć wyposażenie zadowalające każdego klienta. Takim rozwiązaniem, łączącym satysfakcję z zabiegów oraz różnorodność jest urządzenie E-LIGHT (IPL+RF)

Nazwa IPL oznacza Intense Pulsed Light, czyli intensywne światło pulsujące. Urządzenia z tą technologią, mimo że jest przez wielu mylone z laserami ma zupełnie inną budowę. Podstawowym elementem IPL jest lampa łukowa wypełniona ksenonem, emitująca światło o różnej długości fali, od 400nm do 1200nm. Do urządzeń są dołączone specjalistyczne filtry, które selekcjonują długość fali do różnego typu zabiegów.

Laser kosmetyczne E-LIGHT (IPL+RF), posiada aż trzy tryby pracy, w których można wykorzystać Intensywne Światło Pulsujące oraz Radiofrekwencję.

Charakterystyka urządzenia E-LIGHT MIMARI

Energia świetlna w urządzeniu jest spotęgowana bipolarną falą radiową, która intensyfikuje i uzupełnia działanie IPL poprzez zwiększenie przepuszczalności światła przez tkanki. W konsekwencji energia jest deponowana znacznie głębiej niż w przypadku oddziaływania samego IPL czy SHR na skórę.

Urządzenie pozwala wykonać aż 5 różnych zabiegów:

 1. Epilacja laserowa
 2. Redukcja rumienia
 3. Redukcja przebarwień
 4. Fotoodmładzanie
 5. Terapia trądziku

Mechanizm działania IPL na usuwanie owłosienia

Emitowane światło przez IPL jest wychwytywane przez chromofor zawarty we włosach. Wyłapana energia świetlna zostaje zamieniona na energię cieplną, która termicznie uszkadza włos. Ilość zawartej melaniny we włosach i ich grubość jest jednym z czynników, które wpływają na efekty zabiegowe. Typ skóry według skali Fitzpatricka czyli karnacja, szybkość opalania się i reakcja na promieniowanie słoneczne, wpływają nie tylko na efekty zabiegowe, a również na dobór odpowiednich parametrów. Przyjmuje się, że najlepsze efekty zabiegowe uzyskuje się u osób z ciemnymi (dużo melaniny we włosie) i grubymi włosami oraz przy lekko śniadej karnacji.

 

 

Depilacja, a epilacja jaka jest różnica?

Każde z pojęć ,,depilacja’’ oraz ,,epilacja’’ jest definiowany inaczej, ze względu na rodzaj czynnika redukującego owłosienie.

Najczęściej użytkowane pojęcie epilacji, biorąc pod uwagę praktykę, definiuje redukcję owłosienia przy pomocy źródła światła np. IPL, laser diodowy. Tymczasem określenie depilacja, jest najczęściej używane przy wykonywaniu zabiegów z woskiem, pastą cukrową, kremem, depilatorem i maszynką

Depilacja wpływa na czasowe i krótkotrwałe usunięcie włosów. Faktem jest, że wyrwanie włosa z cebulką z mieszka, wpływa na jego osłabienie. Może to sprzyjać nieestetycznemu i bolesnemu wrastaniu się włosów, które jest bardzo problematyczne szczególnie dla kobiet i często prowadzi do powstania blizn. Natomiast epilacja wpływa na długotrwały efekt usunięcia włosa.

Rozróżnienie epilacji i depilacji ze względu na czas utrzymywania się efektu usunięcia włosów  popierane  jest  również  przez  Stowarzyszenie  Lekarzy  Dermatologów  Estetycznych.

 

Czy możliwa jest trwała redukcja owłosienia lub stałe usunięcie włosów?

Termin ,,trwała redukcja owłosienia’’ została wprowadzona przez FDA (Food and Drug Administration), oznacza on długotrwałe i stałe zmniejszenie liczby włosów po całym cyklu zabiegowym z wykorzystaniem światła laserowego.

Stałe zmniejszenie liczby włosów powinno trwać dłużej niż 4-12 miesięcy, czyli ponad jeden naturalny cykl wzrostu włosa. Trwała redukcja owłosienia jest przez badaczy uważana za brak odrastania włosów w cyklu wzrostu włosa oraz dodatkowo do tego czasu powinien zostać dodany okres 6 miesięcy, który wpływa na regeneracje mieszków włosowych pozwalających wejść włosom w nowy cykl. Według badań wynika, że po jednym zabiegu laserowym lub IPL dochodzi do zmniejszenia liczby włosów o 15-30%. Ciekawostką jest statystyka badań epilacji po całej serii zabiegowej, wynosi ona wyeliminowanie ok. 80% włosów.

 

Skóra naczyniowa - jak się pozbyć rumienia z twarzy?

Rumień – jest zmianą naczynioną o miejscowym zaczerwienieniu skóry, najczęściej usytuowany na policzkach, brodzie i nosie. Dzięki technologii IPL można redukować skomplikowane i splecione sieci dużych naczyń oraz sieci niewielkich kapilar, omijając przyległe zdrowe żyły. Przy redukcji zmian naczyniowych chromoforem jest oksyhemoglobina, która jest obecna w erytrocytach. IPL wpływa na wytworzenie ciepła endogennego, które powoduje rozkład barwnika i przebudowę tkanki łącznej. W konsekwencji uszczelnia naczynia krwionośne, skóra staje się grubsza, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

Czym jest Fotoodmładzanie?

Fotoodmładzanie przy pomocy E-LIGHT (IPL+RF) pozwala na przeprowadzenie szybkiego i nieinwazyjnego zabiegu odmładzania skóry. Powstały wzrost temperatury przy zabiegu z impulsywnym światłem pobudza komórki do neokolagenezy, czyli nowotworzenia się włókien kolagenowych. Jednocześnie zostaje poprawione krążenie krwi, co skutkuje lepszym dotlenieniem i odżywieniem skóry, w konsekwencji skóra ma zdrowszy, młodszy wygląd.

Jak usunąć przebarwienia?

Odpowiedzialnym chromoforem za przebarwienia jest melanina, której produkcja odbywa się w melanocytach położonych w naszej skórze. Komórki pigmentowe występują w warstwie podstawnej naskórka, gdzie zachodzi proces melanogenezy, który jest bardzo złożony i regulowany przez wiele czynników. Widoczne miejscowe przebarwienia na naszej skórze mogą mieć podłoże genetyczne, hormonalne, pozapalne, starcze lub polekowe. Zadaniem IPL jest destrukcja plam pigmentacyjnych, które są chromoforem dla światła. W konsekwencji przebarwienia zostają rozbite i zmetabolizowane na drodze fagocytozy, częstym efektem pozabiegowym jest powstanie strupka i wyłuszczenie się przebarwienia. 

 

Jak zmniejszyć trądzik?

Zdecydowaną winą powstawania zmian trądzikowych można obarczyć bakterie beztlenowe z rodziny Propionibacterium Acnes, które wytwarzają metabolity – porfiryny. Światło E-LIGHT jest odpowiedzialne za powstanie reaktywnych anionów tlenu, które są zabójcze dla baketerii Propionibacterium Acnes. Urządzenie E-LIGHT działa również na gruczoły łojowe, regulując i ograniczając produkcję sebum. Wykonanie serii zabiegowej zmaniejsza stany ropne oraz łojotok.

 

 1. Pokora. Wiązki światła laserów i lamp IPl w kosmetologii i medycynie estetycznej. Kosmetologia Estetyczna 6 / 2015 / vol. 4, str 565-568
 2. Krzan, E. Krajewska-Siuda, P. Jagielski. Czynniki wpływające na skuteczność depilacji laserowej u kobiet z hirsutyzmem idiopatycznym. Kosmetologia Estetyczna 2 / 2016 / vol. 5, str 203-212
 3. Krysiak-Zielonka, O. Kałużna. Problemy cery naczyniowej – charakterystyka i niwelowanie zmian. Kosmetologia Estetyczna 4 / 2019 / vol. 8, str 427-432
 4. Chudek, K. Urtnowska-Joppe. Postępowanie w terapii trądziku różowatego Cz. I – Profesjonalna pielęgnacja gabinetowa. Kosmetologia Estetyczna 4 / 2019 / vol. 8, str 441-444.
 5. Malinowska, I. Perzanowska, A. Marianowska, M. Jędrzejczyk, R. Krzysztof-Mlosek. Epilacja laserowa i urządzeniami IPL. Czynniki determinujące skuteczność epilacji. Kosmetologia Estetyczna 6 / 2018 / vol. 7, str 705-709.
 6. Mała  encyklopedia  zdrowej  i pięknej  skóry.  Piękna  od  A do  Z.  Stowarzyszenie  Le­karzy Dermatologów Estetycznych, „Twój Styl”, Agencja Reklamowo­Wydawnicza Alter­Ego 2006

 

 

Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl